1996 - 1997
145.
26.9.1996
Národní divadlo, sál E. Mlynarského, Warszawa, Polsko
(1) Anestis Logothetis – Odysseia (1964), realisace Petr Kofroň (1995)
I.skupina: fl.p,fl+dělič/M.Čech, cl,sx.t,cl.b/T.Čistecký, tp,tp.s/P.Borek, tn,tn.s,tb.t/I.Kopecký
II.skupina: perc/T.Ondrůšek, cht.el.b/I.Bierhanzl, pft.prep/M.Smolka, syn/M.Kumžák
III.skupina: cht.el/M.Šimáček, vn/Z.Pelikánová, vc/M.Trykar, cb/J.Pellant
dir/P.Kofroň
– 39. festival Varšavská jeseň 1996
– choreografie a režie/Petr Tyc, kostýmy/Táťána Kovaříková, scéna/Renata Weidlichová, světelný design/Raphael Frank, tančili/členové Pražského komorního baletu Marika Blahoutová, Markéta Plzáková, Alice Borská, Jiří Vrátil, Radek Vrátil a Libuše Ovsová a Petr Tyc
146.
1.10.1996
Dům pánů z Fanalu (Husa na provázku), Brno
(1) Anestis Logothetis – Odysseia (1964), realisace Petr Kofroň (1995)
I.skupina: fl.p,fl+dělič/M.Čech, cl,sx.t,cl.b/T.Čistecký, tp,tp.s/P.Borek, tn,tn.s,tb.t/I.Kopecký
II.skupina: perc/T.Ondrůšek, cht.el.b/I.Bierhanzl, pft.prep/M.Smolka, syn/M.Kumžák
III.skupina: cht.el/M.Šimáček, vn/Z.Pelikánová, vc/M.Trykar, cb/J.Pellant
dir/P.Kofroň
– 9. exposice nové hudby
– choreografie a režie/Petr Tyc, kostýmy/Táťána Kovaříková, scéna/Renata Weidlichová, světelný design/Raphael Frank, tančili/členové Pražského komorního baletu Marika Blahoutová, Markéta Plzáková, Alice Borská, Jiří Vrátil, Radek Vrátil a Libuše Ovsová a Petr Tyc
147.
3.11.1996
Veletržní palác – Sbírka moderního a současného umění Národní galerie (Velká dvorana), Praha
(1) Philip Glass – Pád domů Usherů (1988) CP
Roderick/J.Březina, William/P.Matuszek, Madeline/G.Eibenová, Lékař/T.Fiala, Sluha/F.Zahradníček
fl/M.Čech, cl/T.Čistecký, fg/R.Srbený, cor/T.Secký, perc/T.Ondrůšek, cht.el/M.Linka, syn/P.Kempson, vn/Z.Pelikánová, J.Marek, vl/P.Honsová, vc/M.Trykar, cb/I.Bierhanzl, dir/P.Kofroň, režie/J.Nekvasil
– koncertní provedení opery
– festival Musica judaica
148.
4.11.1996
Národní dům, Ústí nad Labem
(1) Philip Glass – Pád domů Usherů (1988)
Roderick/J.Březina, William/.Matuszek, Madeline/G.Eibenová, Lékař/T.Fiala, Sluha/F.Zahradníček
fl/M.Čech, cl/T.Čistecký, fg/R.Srbený, cor/M.Rovenský, perc/T.Ondrůšek, cht.el/M.Linka, syn/P.Kempson, vn/Z.Pelikánová, J.Marek, vl/P.Hořejší, vc/M.Trykar, cb/I.Bierhanzl, dir/P.Kofroň
149.
10.11.1996
kostel sv. Šimona a Judy, Praha
(1) Annie Gosfield – The Manufacture of Tangled Ivory (1995)
sampler/A.Gosfield, cht/R.Kleier, perc/T.Ondrůšek, vc/K.Lecian, cb/R.Tvrdík
(2) Annie Gosfield – In Rides the Dust (1996) SP
fl,fl.p/M.Čech, sx.t/T.Čistecký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, perc/T.Ondrůšek, cymbál/I.Vékonyi, cht.el/M.Šimáček, pft4/P.Kempson, M.Smolka, vc.el/K.Lecian, cb.el/R.Tvrdík, dir/P.Kofroň
(3) Norman Yamada – Deterioration #1 (1996) SP
fl,fl.p/M.Čech, sx.t/T.Čistecký, tp,tp.s/P.Borek, tn/I.Kopecký, perc/T.Ondrůšek. ch.el/M.Šimáček, pf/P.Kempson, org.el/M.Smolka, vc/K.Lecian, cb.el/R.Tvrdík, dir/P.Kofroň
– 3. New Music Marathon
150.
16.11.1996
Goethe–Institut, Krakow, Polsko
(1) Petr Kofroň – Enhexe (1991–92)
fl.el/M.Čech, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, pft/M.Smolka, syn/K.Marek, grc,piatti/T.Ondrůšek, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(2) Martin Smolka – Rent a ricercar (1992–93, nová verse 1995)
panfl,sx.b,instr/M.Čech, tp,instr/P.Borek, tn,instr/I.Kopecký, perc/T.Ondrůšek, instr/K.Marek, cht.el,instr/M.Šimáček, pft.prep,instr/M.Smolka, vc,instr/K.Lecian, cb,instr/I.Bierhanzl, dir/P.Kofroň
(3) Miroslav Šimáček – Tvrdej život (1992)
fl.p/M.Čech, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, perc/T.Ondrůšek, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, pft/M.Smolka, syn/K.Marek, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
...
(4) Milan Knížák – Architektonické partitury (1968–76), realisace Petr Kofroň (1995)
fl,fl.p/M.Čech, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, perc,syn/T.Ondrůšek, cht.el/M.Šimáček, cb,cht.el.b/I.Bierhanzl, pft.prep/M.Smolka, syn/K.Marek, vc/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(5) Miroslav Šimáček – Tvůj čas (1994)
fl.p/M.Čech, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, perc/T.Ondrůšek, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, pft/M.Smolka, syn/K.Marek, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(6) Petr Kofroň – ABRAM (1994)
fl.el/M.Čech, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, perc/T.Ondrůšek, pft/M.Smolka, syn/K.Marek, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
– Festival Audio Art
151.
28.11.1996
Veletržní palác – Sbírka moderního a současného umění Národní galerie (koncertní sál 4.patro), Praha
(1) Anestis Logothetis – Styx (1968)
ob/P.Polášek, cl/T.Čistecký, cor/T.Secký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, mar/T.Ondrůšek, gong/M.Čech, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, pft/M.Smolka, syn/K.Marek, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(2) John Cage – Variations I (1958), realisace Martin Smolka (1994)
fl.p,fl.b/M.Čech, ob/P.Polášek, cl/T.Čistecký, cor/T.Secký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, pft/M.Smolka, syn/K.Marek, vc/K.Lecian, cb/I.Bierhanzl, dir/P.Kofroň
(3) Iannis Xenakis – Rebonds (1988)
perc/T.Ondrůšek
(4) Milan Knížák – Architektonické partitury (1968–76), realisace Petr Kofroň (1995)
fl,fl.p/M.Čech, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, perc,syn/T.Ondrůšek, cht.el/M.Šimáček, cb,cht.el.b/I.Bierhanzl, pft.prep/M.Smolka, syn/K.Marek, vc/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(5) Martin Smolka – Euforium (1996)
sx.b,fl.b/M.Čech, sx.t,cl/T.Čistecký, tp/P.Borek, tn,euf/I.Kopecký, perc/T.Ondrůšek, K.Marek, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, pft.prep/M.Smolka, vc,banjo/K.Lecian, dir/P.Kofroň
152.
14.12.1996
Palác Akropolis, Praha
(1) Modrý most, kolektivní improvisace Divadelního Studia Čisté Radosti a Agon ORCHESTRA
tanec/K.Hajná, M. Vrbová, M.Peková, L.Olšaník, J.Běhal
instruments/M.Smolka, T.Ondrůšek, P.Kofroň, M.Šimáček, I.Bierhanzl
vedení Jaroslav Dušek
153.
15.12.1996
Palác Akropolis, Praha
(1) Modrý most, kolektivní improvisace Divadelního Studia Čisté Radosti a Agon ORCHESTRA
tanec/K.Hajná, M.Peková, M.Vrbová, J.Běhal, L.Olšaník,
instruments/I.Bierhanzl, P.Kofroň, T.Ondrůšek, M.Smolka, M.Šimáček
vedení Jaroslav Dušek
154.
19.12.1996
Divadlo ARCHA, Praha
(1) Philip Glass – Pád domů Usherů (1988)
Roderick/J.Březina, William/P.Matuszek, Madeline/G.Eibenová, Lékař/T.Fiala, Sluha/F.Zahradníček
fl/M.Čech, cl/T.Čistecký, fg/P.Legát, cor/M.Rovenský, perc/T.Ondrůšek, cht.el/M.Linka, syn/P.Kempson, vn/Vl.Pilař, Vl.Kučera, vl/P.Honsová, vc/M.Trykar, cb/I.Bierhanzl, dir/P.Kofroň, režie/J.Nekvasil
– koncertní provedení opery
– festival Alternativa
155.
29.12.1996
Konzerthaus, malý sál, Berlín, B.R.D.
(1) Anestis Logothetis – Styx (1968)
ob/P.Polášek, cl/T.Čistecký, cor/T.Secký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, mar/T.Ondrůšek, gong/M.Čech, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, pft/M.Smolka, syn/K.Marek, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(2) Iannis Xenakis – Rebonds (1988)
perc/T.Ondrůšek
(3) John Cage – Variations I (1958), realisace Martin Smolka (1994)
fl.p,fl.b/M.Čech, ob/P.Polášek, cl/T.Čistecký, cor/T.Secký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, pft/M.Smolka, syn/K.Marek, vc/K.Lecian, cb/I.Bierhanzl, dir/P.Kofroň
...
(4) Milan Grygar – Lineární partitura (1981), realisace Petr Kofroň (1993)
fl.b/M.Čech, cl.b/F.Kop, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, pft.prep/M.Smolka, syn/K.Marek, vc/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(5) Milan Knížák – Architektonické partitury (1968–76), realisace Petr Kofroň (1995)
fl,fl.p/M.Čech, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, perc,syn/T.Ondrůšek, cht.el/M.Šimáček, cb,cht.el.b/I.Bierhanzl, pft.prep/M.Smolka, syn/K.Marek, vc/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(6) Petr Kofroň – ABRAM (1994)
fl.el/M.Čech, cl/T.Čistecký, cor/T.Secký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, perc/T.Ondrůšek, pft/M.Smolka, syn/K.Marek, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
– koncertní řada Zeitklänge
– téma koncertu: Musik im Raum – Raum in der Musik
156.
26.3.1997
Divadlo ARCHA, Praha
(1) Philip Glass – Pád domů Usherů (1988)
Roderick/J.Březina, William/P.Matuszek, Madeline/G.Eibenová, Lékař/T. Fiala, Sluha/F.Zahradníček
fl/M.Čech, cl/T.Čistecký, fg/M.Sládek, cor/T.Secký, perc/T.Ondrůšek, cht.el/M.Linka, syn/P.Kempson, vn/J.Janský, Vl.Kučera, vl/P.Hořejší, vc/K.Lecian, cb/I.Bierhanzl, dir/P.Kofroň
157.
27.3.1997
Divadlo ARCHA, Praha
– stejný program jako 156.
158.
14.4.1997
Palác Akropolis, Praha
(1) Modrý most, kolektivní improvisace Divadelního Studia Čisté Radosti a Agon ORCHESTRA
tanec/E.Dosedělová, K.Hajná, V.Michutová, L.Olšaník, M.Peková, T.Pospíšil
instruments/I.Bierhanzl, P.Kofroň, T.Ondrůšek, M.Smolka, M.Šimáček
vedení Jaroslav Dušek
159.
24.4.1997
Veletržní palác – Sbírka moderního a současného umění Národní galerie (koncertní sál 4.patro), Praha
(1) Miroslav Šimáček – Hymna (1996) SP
fl.p/M.Čech, sx.s/T.Čistecký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, perc/T.Ondrůšek, pft,syn/M.Smolka, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(2) Miroslav Šimáček – Theory (1966) SP
fl.el/M.Čech, sx.t/T.Čistecký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, perc/T.Ondrůšek, pft,syn/M.Smolka, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(3) Petr Kofroň – Velký vůz (1966) SP
sx.s/T.Čistecký, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, perc/T.Ondrůšek, 2syn/M.Smolka, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(4) Martin Smolka – Slow–fox (1966) CP
cl/T.Čistecký, cht.el/M.Šimáček, cb/I.Bierhanzl, perc/T.Ondrůšek, pft prep./M.Smolka, vc/K.Lecian, dir/P.Kofroň
...
(5) Louis Andriessen – Workers Union (1975) CP
fl.el/M.Čech, sx.t/T.Čistecký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, cht.el.b/I.Bierhanzl, perc/T.Ondrůšek, pft/M.Smolka, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
160.
19.6.1997
Veletržní palác – Sbírka moderního a současného umění Národní galerie (koncertní sál 4.patro), Praha
(1) Frederic Rzewski – 13 Studies for Instruments (1977) CP
fl.p,fl.el + dělič/M.Čech, cl,sx.s,sx.t/T.Čistecký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, cb, cht.el.b/I.Bierhanzl, perc/T.Ondrůšek, pft,syn/M.Smolka, vc.el/K.Lecian, dir/P.Kofroň
(2) John Cage – Ten (1991) CP
fl/M.Čech, cl/T.Čistecký, tp/P.Borek, tn/I.Kopecký, cht.el/M.Šimáček, perc/T.Ondrůšek, pft.prep/M.Smolka, syn/P.Kofroň, vc/K.Lecian, cb/I.Bierhanzl